Тож ремонти, вивіз сміття, встановлення вікон – за все це тепер доведеться відповідати самим. Або ж мешканці можуть найняти так званих управителів. Якщо ж їх не знайдуть, то місцева влада обере компанію самостійно. І це будуть ті самі ЖЕКи.
Управителем може стати юридична компанія, яка фактично виконуватиме функції тих самих ЖЕКів. А ось призначити активного сусіда управителем будинку, який буде і двірником, і майстром на всі руки, досить непросто.
По-перше, він повинен зареєструватись фізичною особою-підприємцем. А по-друге, добре розбиратись в інженерній справі та будівництві. Для управителів навіть почали створювати курси та магістратури у вишах.
Знайти приватні компанії з обслуговування будинків теж не просто. Найкращій спосіб – "сарафанне радіо". Зараз по всій Україні працює лише півтисячі таких приватних ЖЕКів. З 1 липня ринок тільки почне розвиватись. Комунальні ЖЕКи зараз думають, як поліпшити якість своїх послуг.
Договір з управителем будинку укладають на один рік. Якщо якість його роботи не влаштовує – наступного року можна обрати інший.