Політологи ж не надто вірять застереженням спецслужби.

Володимир Фесенко (директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна): “Поширюючи такі чутки, можна впливати зокрема і на Президента, взагалі у спецслужб завжди є декілька інструментів впливу на керівника держави. Один з інструментів, от я про це чув від багатьох колег, перше, що роблять спецслужби новому Президенту це роздруківки телефонних розмов його соратників і лідерів опозиції. Для чого? Для того, щоб підчепити його на гачок інтересу до діяльності спецслужб”.

А ще, кажуть, таким чином виправдовують вічні затори, що виникають, коли Києвом мчить Гарант. У МВС наполягають, перекриття доріг регламентується законом.

Василь Фаринник (заступник міністра внутрішніх справ України): “Це не наша робота, але ми виконуємо там ту роботу, яку нам необхідно згідно з планом робити, коли ми працюємо разом із Управлінням державної охорони”.

Два тижні тому силовики запропонували повністю очищати трасу, якою рухається президентський кортеж, від інших авто, віднедавна, почали остерігатися і людей.

Ольга Кучер (журналіст): “У Держохороні при Президентові України вочевидь менше бояться терористів, аніж будівельників. За словами робочих, що зводять естакаду до мосту через гавань, їм доводиться щоразу присідати і ховатися як тільки їде кортеж глави держави”.

Микола Слобуцький (будівельник): “Держохорона, щоб нікого не було видно з дороги, ось в цей жолоб, всі спускаються сюди і присідають. В них своя робота, ми йдемо їм на зустріч. Якщо треба – значить треба. Більше нічого не можу вам сказати. Впринципі ніхто не проти, при такій важкій роботі, 10-15 хвилин перепочинуть”.

Таке нервування за здоров’я Гаранта, вочевидь інколи збиває з пантелику і самих правоохоронців - нащо інакше було б атакувати журналіста з штативом у руках, який мирно тинявся за Президентом по аграрній виставці?
Тим часом в одній з радикальних українських організацій радять шукати ворогів Глави держави у найближчому його оточенні. Кажуть, варто остерігатися своїх більше, аніж чужих.

Дмитро Корчинський (лідер політичної партії "Братство"): “90% вбивств здійснюється своїми, тобто це розборки у своєму середовищі”.

Разом з тим, каже Корчинський, зазвичай зазіхають на високопосадовців ті, хто не має відходу назад - фанатики, готові пожертвувати собою заради певної мети. Побоюються психічно неврівноважених і соратники Януковича.

Владислав Лук’янов (народний депутат, ПР): “Таких людей, які б ненавиділи Януковича не має. Але є психічно неврівноважені люди. Візьміть Сполучені Штати, як наприклад вбивство Джона Кеннеді”.

Спочатку у ймовірності зазіхання на здоров’я Гаранта підозрювали опозицію. Мовляв, один з її лідерів опинився у скрутному становищі через порушення низки кримінальних справ. Та опозиціонери від цього відхрестилися.

Микола Томенко (віце-спікер Верховної Ради України): “Ці засоби безпеки і ця манія голови служби безпеки, який говорить про те, що якісь маніяки і терористи хочуть вбити Президента, ну, це ненормальність якась, тобто вона принижує і Президента, вона принижує країну і принижує правоохоронні органи”.

Натомість опозиційний міністр внутрішніх справ Геннадій Москаль каже, боятися нічого. Мовляв, для того, щоб на Президента полювали, він має робити жорсткі рішучі кроки.

Геннадій Москаль (народний депутат України): “Я розумію як полюють на Президента Колумбії, бо він бореться з наркомафією раз, з повстанцями два, з терористичним організаціями три. З ким бореться наш Президент ? З корупцією? Нічого немає. З організованою злочинністю? Ні. З представниками олігархів? Всі стоять в перших рядах”.

Утім охороняють нашого Гаранта так само трепетно як і колумбійського - кортеж Януковича нині складається з 4-х авто оточення, 4 авто ДАІ, двох броньованих "Мерседесів", машини зв'язку, автомобіля Управління Держохорони, який везе зброю, зокрема кулемети і гранатомети. Іноді кортеж супроводжує "швидка" і ще 1-2 машини з охороною.