Водночас, жодних проблем у інших вітчизняних туроператорів наразі немає, тож двері до Туреччини відкриті, кажуть у Держслужбі. Водночас, представники турецького посольства та українські туроператори все ж застерігають туристів - в Україні надто недосконале законодавство для того, щоб швидко і без проблем врегульовувати подібні ситуації.

“Загалом людей, які підпадали під виселення з готелів, налічувалось близько 3900, з яких 1724 українці. І хочу відзначити, що з найбільшими проблемами стикнулись саме українські туристи. Наприклад, зі Словаччини було 1045 туристів, але і для них, і для туристів з інших країн були передбачені страховки”, - зазначив аташе з питань культури та інформації посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз.

Потребу у страхуванні відповідальності відчувають і самі туроператори. Кажуть, створення спеціального страхового пулу, з якого у форс-мажорних обставинах компанії змогли б брати потрібні кошти, треба прописати на законодавчому рівні. Разом з тим, аби не знизився попит на чи не найпопулярнішу серед українських туристів країну, вітчизняні туроператори всіляко допомагають понад 700 постраждалим, які залишилися в Туреччині, у розміщенні та поверненні додому. Крім того, тим, хто все ще хоче їхати на відпочинок і не бажає потрапити в халепу, радять насамперед зважати на вартість туру.

“Не може готель коштувати, доба проживання в Турецькій Республіці, в Єгипті, в Лондоні, в Ізраїлі, будь-де, не може коштувати приблизно 10-15 доларів. Якщо ми візьмемо пакети, які на сьогоднішній день є на ринку - 300-400-500 доларів - ми бачимо, що це неадекватна ціна і таких цін не повинно бути на ринку”, - переконаний член президії Асоціації лідерів турбізнесу України Олександр Новіковський.

Незважаючи на своєрідний антипіар, представники туристичних фірм констатують: попит на відпочинок в Туреччині поки що не зменшився. До кінця ж літа прогнозують ще й дефіцит турів до країни.