Відповідний указ був підписаний чинним президентом України Петром Порошенком 30 січня 2019 року.

Читайте також: Зеленський і Порошенко – лідери: результати голосування військових ЗСУ на Донбасі

На службу призиватимуть осіб 20-27 років придатних за станом здоров'я і які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Термін служби – до 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – до 12 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату.

Наступний призов відбудеться у жовтні – грудні 2019 року.

Як діяти, коли прийшла повістка?Призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише такі форс-мажорні ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

З понад 18 тисяч призовників половина служитиме у лавах Збройних сил України, п'ять тисяч – у Нацгвардії, чотири тисячі – у прикордонних військах, а ще 600 юнаків – у спеціальній службі транспорту. У зону проведення ООС призовників не відправляють.

Під час призову кожен отримує 3800 гривень разової допомоги від держави. А після звільнення в запас – вісім посадових окладів.

За військовослужбовцями на підприємствах, де вони працювали, зберігаються робочі місця та середня заробітна плата. Під час служби ж вони на повному державному забезпеченні.

Дивіться відео про особливості весняного призову у 2019 році: