Віце-прем’єр Сергій Тігіпко налаштований рішуче: він хоче отримати черговий транш кредиту без підняття пенсійного віку для жінок. Це, нагадаємо, було однією з вимог Фонду і мало б зекономити частину бюджетних коштів. Що саме уряд придумав запропонувати на заміну поки тримають у секреті.

"Вчора ми остаточно подивилися і знайшли фінансові компенсатори, які зможуть компенсувати нам ті доходи до Пенсійного фонду, які б ми могли отримати в разі підняття віку. Тому ці компенсатори ми знайшли і зараз будемо розмовляти з МВФ і пропонувати ці компенсатори, щоб ніякого підвищення пенсійного віку не було", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Втім, бажання уряду зекономити дещо не в'яжеться з обіцянкою наступного року підвищити всі соцвиплати. В уряді ще не встигли прозвітувати перед МВФ про виконання цьогорічного бюджету та отримати черговий кредит, однак уже готові на наступний рік закладати підвищення пенсій та зарплат. Чи схвалить МВФ такі плани Кабміну невідомо, але українців принаймні обнадіють.

"В 2009 році прожитковий мінімум складав 675 грн., в 2010 збільшено до 888, а у 2011 прожитковий мінімум буде складати 963 грн. Тому таким же чином ситуація по зарплаті, по всім іншим виплатам", - каже міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

Додамо, що експерти МВФ мають перевірити, наскільки Україна дотримується попередніх домовленостей. Наприклад, чи виконується бюджет країни та чи немає дефіциту в бюджеті "Нафтогазу". Також місію цікавить ухвалення Податкового кодексу та проведення пенсійної реформи. У разі позитивного висновку, Україна отримає черговий транш від МВФ вже в кінці листопада.