За словами глави МВС Арсена Авакова, правоохоронці провели дуже складну і наполегливу роботу, а для повного розкриття справи – залишилось небагато.

Важливо: Вбивство Шеремета: Нацполіція затримала підозрюваних

Інформація, яку ви зараз почуєте – шокуюча. Це – історія, у якій патріотизм перетворюється на зраду свого народу та скоєння злочину,
– сказав перед брифінгом Арсен Аваков.

Він додав, що слідство у справі дало дозвіл на оприлюднення імен та прізвищ підозрюваних у вбивстві Шеремета. Матеріали справи перед громадськістю оприлюднив заступник глави Нацполіції України Євген Коваль. На брифінгу були, зокрема, присутні президент Володимир Зеленський та генпрокурор Руслан Рябошапка.

Нові фігуранти у справі про вбивство Павла Шеремета: онлайн-трансляція брифінгу МВС

Що відомо про вбивство Павла Шеремета

Актуально: Вбивство Шеремета: опублікували записи телефонних розмов фігурантів справи

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві внаслідок вибуху його автомобіля. Так, від самого початку слідство розглядало 4 версії вчинення злочину. Йдеться про:

  • Помилкове вбивство (адже автівка, якою у день вбивства їхав Шеремет належала Олені Притулі – шеф-редактору "Української Правди");
  • Вбивство на ґрунті побутових конфліктів;
  • Вбивство через професійну діяльність Шеремета;
  • Вбивство з метою дестабілізації ситуації у країні, шляхом вбивства відомої особи.

Вбивство Шеремета: про які деталі справи розповіли на брифінгу

Увага! Слідство провело понад 800 виїмок документів, зокрема у мобільних операторів. Допитали понад 3 тисячі осіб, провели 47 експертиз, відпрацювали 577 будинків і близько 4300 квартир. Перевірили 80 мільйонів телефонних з’єднань і 44 тисячі абонентів. Дослідили відеозаписи з 21 камери спостереження.

Під час слідства були відкинуті всі версії вчинення злочину, окрім останньої – "вбивство з метою дестабілізації ситуації у країні, шляхом ліквідації відомої особи".

Під час слідства правоохоронці отримати інформацію щодо усіх вибухів, які сталися в Україні до та після вбивства Павла Шеремета. Два таких вибухи дали слідчим можливість дізнатися більше про справу Павла Шеремета. Організатором цих 2 вибухів (на Херсонщині) є чоловік на прізвисько "Нацик". Вивчивши обширне коло знайомих "Нацика", поліцію зацікавив Антоненко. Слідство встановило, що він проживає поблизу місця вбивства Шеремета.

На світлинах у соцмережах Антоненко часто носить одяг зі специфічними емблемами та зображеннями. Одяг зі схожими зображеннями та емблемами носив імовірний вбивця Шеремета на відео, яким оперує поліція у цій справі. Згодом правоохоронці "вийшли" й на інших учасників злочину.

Підозрювані у вбивстві Шеремета

Це цікаво: Чи може Росія бути причетною до вбивства Шеремета: відповідь Авакова

Правоохоронці підозрюють в організації та вбивсті журналіста Павла Шеремата 5 осіб. Серед них – волонтери та колишні добровольці війни на Донбасі.

Імена підозрюваних у вбивсті Павла Шеремета:

  • Яна Дугарь – бойовий медик 25 провітряно-десантної бригади;
  • Юлія Кузьменко – волонтерка і військовий медик;
  • Андрій Антоненко – ветеран війни на Донбасі, музикант;
  • Владислав Грищенко – ветеран війни на Донбасі з позивним "Буча";
  • Інна Грищенко – його дружина, військова з позивним "Пума".

Слідчим вдалося з'ясувати імена підозрюваних за допомогою записів з відеокамер, їх телефонних розмов та їх аналізу ходи.

За даними поліції, Яна Дугарь вела фотозйомку в рамках підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю.

Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко помітили на місці подій у ніч перед вбивством журналіста. Саме Кузьменко, на думку слідства, закладала вибухівку під автомобіль Шеремета.

Сім’я Грищенків перебуває під вартою через підозру в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака, яке так і не відбулося у Косові на Франківщині. Ймовірно, Владислав Грищенко займався виготовленням вибухівки, яку заклали під авто Шеремета.

Наступний етап, який веде слідство й сподівається невдовзі оприлюднити важливу інформацію, – ім'я замовника злочину. Президент Зеленський по завершенню брифінгу висловив сподівання – замовника "візьмуть" і це стане крапкою у розслідуванні цієї резонансної справи.