Вченого цікавив розвиток оргазму в часі та активізація префронтальної кори. Саме цей регіон задіяний у складанні самооцінки і оцінки з позицій іншої людини. Дослідники з'ясували: активація префронтальної зони відбувалася навіть, коли люди просто думали про оргазм. Це не дивно, беручи до уваги, що фантазії часто є частиною сексуального досвіду людей. Виходить, префронтальні зони можуть грати ключову роль в створенні психологічної відповіді на роботу уяви.
Результати сканування мозку також підтвердили це положення. При цьому під час оргазму активуються 30 зон, включаючи ті, що задіяні на дотику, пам'яті і навіть болю. Хоча в цілому реальна мастурбація і уявна працювали ідентично, саме уява призводила до більшої активації префронтальні зони. Тобто існує пряме регулювання мозком фізіологічних функцій.
А ось Янником Георгіадіс з Університету Гронінгена отримав зовсім інші результати. Він з'ясував, що та ж зона, точніше ліва орбітофронтальна кора (ЛОК), була виключена під час оргазму. На його думку, ЛОК є підставою сексуального контролю. Тому, можливо, тільки коли людина "відпускає повідки" досягається оргазм. Саме в подібній дезактивації вчений бачить прояв "зміненої свідомості".
"Під час оргазму люди нерідко говорять про втрату контролю. Це і є особливий стан свідомості. Можливо, оргазм нейтралізує систему, яка зазвичай домінує над увагою і поведінкою. Різниця в отриманих результатах говорить про те, що в ході одного експерименту людина представляє подумки сексуальну стимуляцію , а в іншому — стимуляція виходила з боку партнера. Ймовірно, саме при партнерові втратити контроль легше, а контроль відчуттів не настільки необхідний для оргазму ", — коментує Георгіадіс.