Про це повідомляється на сайті NASA, передає "Дождь".

При цьому астронавти вважають, що викиди, які виходять з них, можуть складатися з води.

Астрономи спостерігали за супутником за допомогою телескопа "Хаббл". Він показав, що на поверхні Європи відбуваються викиди, які, імовірно, складаються з водяної пари.

Раніше вчені висловили підозру, що поверхня супутника складається з льоду, під яким знаходиться водяний океан. Вони також не виключали наявність у ньому мікроскопічного життя. За версією NASA, океан може містити в два рази більше води, ніж знаходиться на Землі.

Океан Європи вважається одним з найперспективніших місць, де в межах Сонячної системи потенційно може знаходитися життя. Ці викиди, якщо вони дійсно існують, можуть дати можливість для нових досліджень поверхні Європи,
– розповів один зі співробітників NASA Джеф Іодер.

Читайте також: Як виглядає наша планета вночі: вражаючі фото від NASA

Склад викидів перевірять за допомогою спеціального телескопа, який запустять в 2018 році. Зараз оцінити кількість можливих викидів води складно.

NASA відзначає, що якщо водні викиди гейзерів підтвердяться, Європа стане другим у Сонячній системі супутником, на поверхні якого відбувається така активність. Перший виявили в 2005 році – міжпланетний зонд "Кассіні" передав інформацію від супутника Сатурна Енцелада, яка показала сильні водяні викиди.