Це дозволить значно знизити їх вартість, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Advanced Materials.
В даний час для виготовлення прозорих електродів використовують тонкі плівки змішаного оксиду олова та індію. Створена на основі двох напівпровідникових матеріалів,суміш володіє високою провідністю і прозорістю, проте, у міру розвитку технологій, застосовувати його стає все складніше. Серед недоліків: невисока міцність, а тому такі електроди непридатні для створення гнучких дисплеїв. Крім того, природні запаси індію досить обмежені, що вже зараз призводить до зростання вартості.
Автори нової розробки, команда Бенджаміна Уїлі з Університету Дьюка в США розробила метод вирощування нановолокон з міді. Мідь - широко поширений і доступний метал, який має високу електропровідність. У своїй роботі вчені показали, що експериментальні електроди на основі сітки нановолокон міді володіють прозорістю, що перевищує таку у срібних нанониток, а також вони стійкі до деформацій на згин.
1 хв
Вчені розробили технологію, яка зробить комп'ютерні дисплеї дешевшими
Джерело:
Advanced MaterialsУчені розробили технологію отримання нановолокон міді, які можуть служити прозорими провідниками для сонячних батарей або і комп'ютерних дисплеїв.