Проведене ними дослідження показало, що на ялинкових голках і корі хвойного дерева знаходяться спори грибка. Вони викликають так званий "синдром новорічної ялинки" — це проявляється у вигляді ознак респіраторного захворювання і перевтоми, включаючи свербіж, сльозливість, нежить, кашель, біль в області грудної клітини, задишку, загальне відчуття втоми і безсоння.

У 70% випадків грибок викликає саме такі симптоми, проте часом його дія загрожує куди більш негативними наслідками для людського організму. У природних умовах ялинковий грибок не виявляє особливої ​​активності, але коли дерево стоїть у теплому приміщенні, бактерії, які живуть на ньому можуть викликати бронхіт або навіть пневмонію.

Згідно з даними вчених за два тижні в приміщенні, де стояла ялинка, концентрація спор грибка зросла більш, ніж у шість разів.

Керівник дослідження доктор Лоуренс Курляндський радить або обмежитися штучною ялинкою, або, якщо важко відмовитися від натуральної, перед тим як вносити її в будинок або квартиру, обов'язково полити хвойне дерево водою зі шланга і дати йому висохнути.