За словами автора проекту В’ячеслава Кириленка, мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості він хотів встановити на період до 1 липня 2012 р.
“Міністр освіти поставив перед собою завдання закрити 3,5 тисячі сільських шкіл - всього із 13 тисяч, ну це більше, ніж 25%, мотивуючи це малочисельністю і іншими речами. Тому я вважаю, що цей процес, поки не пізно, треба зупинити, а зупинити це можна тільки законом і тому внесений законопроект, до речі, ще в липні минулого року, тільки зараз більшість наважилася його розглянути”, - каже народний депутат, НУ-НС В’ячеслав Кириленко.
У більшості наголошують - за проект не голосували, бо школи насправді не закривають, а оптимізують. А якщо й закривають, то для учнів натомість обіцяють створити максимально комфортні умови.
“Там, де школи заповнені учнями, вони, безумовно, зберігаються і вони фінансуються. Там, де менш наповненні учнями, - влада на місцях намагається зберегти ці школи. А там, де вже взагалі небагато учнів, то спочатку необхідно забезпечити транспортом для переїзду в сусідні села. Навчання учнів, які були в тих школах, не повинно бути ні в якому випадку нижчим від того рівня, що було тут, а в багатьох випадках робиться набагато вищим”, - сказав голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов.
Відтак, заяви опозиціонерів називають брехнею. Мовляв, при минулій владі шкіл на селі закрили ще більше.
“За роки так званої “помаранчевої влади” було закрито 900 шкіл. Давайте сьогодні, в тому числі, і В’ячеслав Михайлович, який очолював цей напрям, і при ньому закривались, і при Миколі Володимировичу закривались, і при Табачнику, на жаль, закриваються, тому треба, дійсно, покласти край”, - каже заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк
Відтак, сам законопроект парламентарі відправили на доопрацювання. Нагадаємо, ще раніше Верховна Рада відхилила проект постанови про продовження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, що діяв з 19 грудня 2008.