За його словами, те, що відбувалось на Донбасі, можна назвати виборами, оскільки люди таки приходили голосувати. Але всім було зрозуміло, що ці вибори проходили у сумнівних умовах, адже не були визнані ні міжнародною спільнотою, ні Україною.

Виборчих дільниць було дуже мало. Тож багато людей шикувались у довжелезні черги. Це, звісно, створювало гарну картинку. Та на вході стояли озброєні люди, списків виборців не було. Порушень було безліч,
– зазначив Себастіан Гобер.

Спостерігаючи за процесом виборів, французький журналіст звернув увагу, що справжньої конкуренції серед кандидатів на очільників "ДНР" та "ЛНР" не було. Багатьом кандидатам не дозволили брати участь в кампанії.

Як ми могли бачити на цих виборах, партії, які підтримують припинення вогню, так звані провладні партії, робили все можливе, аби втримати владу та виграти на цих виборах. Але ми бачили, що багатьох радикалів, озброєних та агресивних, не допустили до участі. Тобто, відкритої кампанії не було, не було конкуренції, і це очевидно. Але це частина політичного дизайну, політичного проекту "ЛНР" та "ДНР",
– розповів журналіст.

Стосовно технічної організації виборів на Донбасі, Гобер розповів, що вони були вражені забезпеченням електропостачання на дільницях протягом всієї ночі виборів. Хоча вимкнення електрики трапляється дуже часто.

Міжнародні спостерігачі з організації як АБСЄ – це стовідсотково політична маніпуляція. Це купка сміхотворних людей, які говорили дивні речі. Приїхали за день до виборів. На прес-конференції перед виборами вони навіть не могли назвати партії, які брали участь. А після так званих виборів, просто торочили – все добре, все кришталево. А коли я запитав у так званого спостерігача з Німеччини, чи буде він робити якийсь звіт щодо перебігу виборів, що зобов’язані робити будь-які міжнародні спостерігачі, він сказав – я журналіст і про це напишу. Але ж він збирався написати журналістську статтю, а не звіт технічного моніторингу,
– наголосив журналіст Radio France Internationale.

Соціальні картки, які видавали в "ЛНР" одразу після голосування, Себастіан назвав політичною маніпуляцією. За його словами, картки привезли в російському гуманітарному конвої, який прибув перед виборами. Ці картки розробляли та виготовляли в Росії, оскільки в "ЛНР" на даний час немає потужностей для випуску карток.

За словами французького журналіста, те, що вони бачили в "ДНР" та "ЛНР", схоже на процес формування нації. Ці дві самопроголошені республіки намагаються визначити свій статус у довгостроковій перспективі: будують державну структуру, відновлюють роботу правоохоронних органів, адміністративні органи.

Стовідсотково, можна провести паралелі між виборами на Донбасі та Кримом. Майже ніхто в світі не визнав анексію Криму. Але ситуація не однакова. На Донбасі йде війна. Багато людей загинуло, будівлі зруйновані – це залишило шрам у свідомості людей, позначилося на їхньому баченні. Якщо Україна спробує повернути Донбас військовим способом, політично чи економічно, це буде дуже складно через шрами війни,
– сказав Гобер.

Себастіан Гобер скептично ставиться до інтересу Заходу до України. Він вважає, що західній аудиторії було цікаво, коли в Україні розпочалась Революція Гідності. Але тепер, коли барикади розібрали і розпочався повільний процес реформ, люстрації, боротьби з корупцією, цей інтерес спав. Але, за словами журналіста, якщо війна між Україною та Росією поставить під загрозу безпеку на континенті – це знову підвищить зацікавлення.