На пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ висловив радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК Укренерго Юрій Бойко розповів, що відключення світла можуть тривати до серпня – вересня цього року. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур.

Дивіться також Відключення світла в Україні: актуальні графіки для всіх областей

Обмеження могли початись пізніше

За словами Бойка, у серпні – вересні очікують незначне покращення через цілу сукупність факторів.

Зокрема, у цей період атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Водночас навантаження знизиться через те, що має бути тепла погода.

Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода,
– пояснив Бойко.

Він зауважив, що зі зниженням температури почали активно використовувати обігрівачі й в енергосистемі утворився дефіцит навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії. Для того, аби втримати енергосистему у збалансованому стані й не допустити аварій, диспетчери були вимушені застосовувати вимкнення споживачів.

Він також сказав, що зима буде "невідворотно важкою". Шансів на відновлення знищеної за два місяці генерації у повному обсязі немає, тому уникнути дефіциту не вдасться.

У YASNO спрогнозували, коли почнеться справді складний період

  • Генеральний директор компанії зауважив, що відключення світла у населення, на жаль, було питанням часу. Також Сергій Коваленко наголосив, що внаслідок російських обстрілів Україна втратила 8 гігаватів потужностей.
  • Посадовець зауважив, що останні тижні був повний дисонанс. Попри обстріли, не було розуміння, наскільки ситуація складна. Саме в цей час ми втратили більшість маневрової генерації. Однак, енергетики 24/7 придумували схеми, як зробити так, щоб населення не відчувало останніх атак ворога. І їм це вдавалося.
  • Однак, не зараз. Дефіцит нікуди не дівся, імпорт має фізичні обмеження, а попит на електроенергію суттєво зростає через низьку температуру. Наразі низьку, а влітку навпаки, – через навантаження у зв'язку зі спекою.