Про це розповіли джерела, які брали участь у підготовці саміту з російського боку, в коментарі виданню "Комерсант".

Дізнайтесь більше: Нормандська зустріч у Парижі: чого очікувати від Зеленського та Путіна

"Є очікування, що Зеленському три гаранти виконання угод пояснять, що вони не підлягають ревізії. Що не можна поміняти їх логіку, суть, черговість пунктів "Комплексу заходів з виконання мінських угод". Угоди схвалені Радою Безпеки ООН, а лідери, з якими Зеленський зустрінеться, – гаранти", – розповіла так звана міністерка закордонних справ псевдореспубліки "ДНР" Наталя Ніконорова.

Водночас, джерело, близьке до переговорного процесу, наголошує: свою позицію Росія не мінятиме, а відстоюватиме і робити це буде рішуче.

Для української сторони ця зустріч – політичний акт, а для нас – робота. Якщо в угодах написано, що вибори повинні бути достроковими, значить, їх не можна поєднати з черговими. Ніхто не буде нічого переглядати,
– уточнили позицію Путіна в Кремлі.

Актуально: Нормандська зустріч 2019: експерт назвав найгірший сценарій для України

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • 9 грудня 2019 року у Франції на переговори вперше за три роки зберуться лідери України, Франції, Німеччини і Росії. Нормандська четвірка зустрінеться у Парижі о 16 годині за місцевим часом (це 17 година за Києвом). Опісля, запланована спільна конференція.
  • Перед засіданням канцлерка Німеччини Ангела Меркель проведе двосторонні зустрічі з президентами Росії та України: о 15 годині спілкуватиметься наодинці із Путіним, а через пів години – із Зеленським.
  • На переконання експертів, не варто очікувати особливих результатів. Головна причина – позиції України і Росії залишилися незмінно протилежними. Зеленський наполягає на виконанні спочатку безпекової частини мінських угод, а потім політичної. Росія хоче проведення виборів в ОРДЛО і прямих переговорів Києва з проросійськими окупаційними адміністраціями.
  • Окрім того, багато експертів стверджують, що будь-яка угода буде для України негативною, адже матиме у собі компроміс.