Гроші за премію використали для бюджету через складну ситуацію в країні. Про це Юрій Вітренко розповів в ексклюзивному інтерв'ю програмі "Перехресний допит" на 24 каналі.

Читайте також Спочатку ми порозумілись, але все закінчилось конфліктом, – Вітренко про стосунки з Коломойським

Вітренко зазначив, що сподівається на покращення ситуації в країні протягом 5 років, щоб принаймні через відповідний час були гроші. Водночас він пояснив, що відповідав за комерційні відносини з "Газпромом", тобто так заробляв для компанії гроші.

З одного тільки "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу по транзитній справі, ми фактично отримали 5 мільярдів доларів,
– повідомив Юрій Вітренко.

За його словами, з них – 2 мільярди отримали у вигляді газу, а 3 – грошима. Відповідна сума є значною для України, зокрема й через те, що її отримали від "Газпрому", додав він.

Визначення премії

"Я виграв у комерційному арбітражі, тому для мене не дивно, чому відповідні органи управління визначили і для мене таку премію. На всю команду був один відсоток, у мене є частка за такий результат у комерційній діяльності", – сказав Юрій Вітренко.

Водночас він наголосив, що премію визначила урядова рада, а потім – управління. Згідно з інформацією виконувача обов'язків міністра енергетики України, відповідна премія записана у його трудовому контракті, згідно з яким він захищав "Нафтогаз" від позовів "Газпрому".

На жаль, не можу розкрити конкретні дані. Остання угода про врегулювання з "Нафтогазом" є конфіденційною, є положення, яке забороняє мені розголошувати відповдіні цифри і навіть зміст цієї угоди,
– повідомив Юрій Вітренко.

"Щодо першого траншу, так, я його отримав, але те, що я прочитав у газетах – ця сума не відповідає дійсності. Але я не можу вийти і сказати: "Ось справжня сума, тому просто доводиться мовчати. Я розумію, що у будь-якому випадку, це величезна сума для України", – сказав виконувач обов'язків міністра енергетики.

На його думку, через українських політиків в Україні люди переважно отримують дуже мало грошей – тому відповідні обсяги премії для них є величезною сумою.

Справа щодо "Газпрому": головне

  • "Нафтогаз" і "Газпром" почали судитися у 2014 році. Російська компанія вимагала від України виплатити 56 мільярдів доларів, натомість вимоги української сторони вкладалися в 44 мільярди доларів.
  • 22 грудня 2017 року "Нафтогаз" повідомив, що виграв арбітраж проти "Газпрому" у справі про постачання газу.
  • Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року задовольнив ще один позов "Нафтогазу" до "Газпрому" на недостатній обсяг транзиту. Компанія України домоглася компенсації у 4,63 мільярда доларів.
  • Угода між Україною і Росією від 20 грудня передбачає відмову від взаємних судових позовів і виплату українській стороні 3 мільярдів за рішенням Стокгольмського арбітражу.