Про це 24 Каналу сказав радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, зауваживши, що українцям не варто перейматися з цього приводу.

Зверніть увагу "Приклад США допоможе": німецькі євродепутати закликають Шольца передати Україні ракети Taurus

Війна в Ізраїлі не впливає на домовленості щодо України

Масла у вогонь підливають провокаційні повідомлення, які час від часу поширюються. Зокрема, днями з'явилася інформація, що Пентагон планує відправити в Ізраїль десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, які були зарезервовані для України з надзвичайних запасів США.

Зазначимо, що офіційні особи США припустили, що перенаправлення снарядів не матиме негативного впливу на здатність України боротися з російськими військовими.

Ми повинні працювати як раніше і проводити переговори на різних майданчиках, говорити про потреби на цьому етапі війни в Україні. З погляду домовленостей між політичною елітою України й наших партнерів все в рамках домовленостей,
– заспокоїв Подоляк.

Наша держава має низку домовленостей з партнерами. Звісно, іноді на ці домовленості можуть впливати внутрішньополітичні процеси, які відбуваються в країнах. Наприклад, у США зараз немає спікера Палати представників, тому в Конгресі не можна проголосувати за відповідні пакети допомоги в повному обсязі, але попри це, допомога йде.

Чому наша держава іноді невчасно отримує військову допомогу: дивіться відео

Зброї буде більше

На сьогодні поведінка Росії – це ключовий провокаційний елемент, який руйнує систему глобальної безпеки. Якщо не прибрати першопричину, то війна не закінчиться не тільки в Україні, а й в інших регіонах. Навпаки кількість воєн збільшуватиметься, якщо путінська вертикаль управління в Росії залишатиметься і домінуватиме.

Україна отримує і буде отримувати все необхідне для того, щоб довести цю війну до справедливого фіналу. Наші партнери все більш схильні до того, що замало просто стримувати Росію. Агресор має стратегічно програти. Вийти з території України й піти на внутрішню трансформацію, тому всю необхідну допомогу ми отримуватимемо,
– мовив радник голови ОПУ.

Є три нюанси, через які подекуди Україна вчасно не отримує допомогу в потрібній кількості:

  • бюрократія;
  • готовність прийняти відповідні політичні рішення;
  • виробництво.

"Ніхто не планував, що війни будуть такими інтенсивними, тривати понад 600 днів й потребуватимуть величезну кількість снарядів та ракет. Сьогодні масштабні виробництва тільки запускаються і в Україні, й в інших країнах. Кількість інструменту для України збільшуватиметься, але це займе певний час", – додав Подоляк.

Безпрецедентна допомога від США

  • Президент Джо Байден 20 жовтня повідомив, що відправить у Конгрес США заявку щодо виділення допомоги Україні та Ізраїлю. Американський лідер зауважив, що ця допомога є безпрецедентною.
  • Загальна вартість запиту на додаткове фінансування становить трохи більше ніж 105 мільярдів доларів. Найбільша стаття запиту на додаткове фінансування становить 61,4 мільярда доларів на підтримку України.
  • Зазначимо, що на написання законопроєкту та узгодження його змісту може піти кілька тижнів. 31 жовтня вже повинні відбутися слухання щодо запиту Байдена.