Чоловік помітив, що солоні смаки чудово "відтіняють" солодкі страви. Завдяки Блюменталю виник фудпейринг – течія у гастрономічній культурі, яка дозволяє вийти за звичні рамки та отримати абсолютно несподівані кулінарні поєднання.

Експерименти Блюменталя продовжив бельгійський хімік Бернар Лаусс. Він створив ціле "дерево" фудпейрингу, яке допомагає підбирати оптимальні комбінації. При цьому продукти мають максимально гармоніювати між собою на рівні аромату та смаку. Тільки так можна отримати новий та неповторний рецепт.

Фудпейринг – це мистецтво не лише у їжі, а й напоях

Фудпейринг – не тільки про поєднання їжі, а й напоїв. Це мистецтво відмінно опанували у Грузії, яка славиться своїми відбірними коньяками. Грузини розвінчують головні міфи про споживання цього благородного напою. Наприклад, на пострадянському просторі коньяк часто подають з лимоном.

Але у Грузії комбінації "коньяк і лимон" ви точно не зустрінете. Ідеальною парою для благородного напою грузини вважають персик. Він чудово підкреслює аромат коньяку і дарує гармонійний післясмак. Різноманіття дарів літа відкриває широке поле для експериментів.

Для витриманих напоїв найкраще пасуватиме нектарин. Його варто подавати трохи прохолодним і нарізати не надто тонко, аби у шматочках зберігся сік. А із "молодими" коньяками можна спробувати сливу. Фрукти доповнюють і примножують найтонші відтінки неповторного смаку і аромату коньяків.

До напоїв важливо обирати ідеальні спеції та соуси

Ще один приклад гармонійної компанії для благородного напою – традиційні грузинські спеції. "Цариця" грузинських приправ – сванська сіль – містить у собі букет трав, зібраних у прекрасній і загадковій Сванетії. Сванська сіль, як і грузинський коньяк, наповнена складними відтінками ароматів, що передають саму суть грузинського життя.

Ще одне багатство Грузії – аджика. У вигляді соусу чи висушеної приправи, вона стане чудовим акцентом святкового столу. Аджика прекрасно поєднується із грузинським коньяком – разом вони буквально зігріють вас зсередини. Не забувайте також про імеретинський шафран, базилік, кінзу, тархун та інші спеції. У чистому вигляді чи у стравах вони гармонійно доповнять ваш смак свята.

А ще грузинський коньяк – ідеальний помічник у кулінарії. Він підходить як для приготування м'ясних страв, так і десертів. Невелику кількість коньяку можна додавати, навіть готуючи домашнє морозиво.

Сміливо експериментуйте, відкривайте для себе нові гастрономічні поєднання та насолоджуйтеся смаком життя!