В номінації "Служіння суспільству" нагородили журналістів газети Sun Sentinel. Вони зробили розслідування у 3 частинах про порушення правил дорожнього руху поліцейськими. Багато американських офіцерів отримали догани в результаті розслідування.
"За якісну подачу сенсаційного матеріалу" нагороду отримала команда видання The Denver Post, яка вивсвітлювала липневу стрілянину в кінотеатрі в місті Аврора. До слова, бути оперативними журналістам не в останню чергу допоміг "Твіттер" та відео, зняті на мобільний.
"Найкраще розслідування", на думку Пулітцерівського комітету, зробили журналісти The New York Times. Вони розслідували діяльність величезної мережі супермаркетів Wal-Mart і довели, що керівництво давало чималі хабарі чиновникам, щоб отримати преференції на ринку Мексики. Проти компанії почалося відповідне розслідування.
Номінація "Розкриття національної теми" цьогоріч вийшла технологічною. Журналісти того ж The New York Times написали 10 глибоких матеріалів про те, як компанія Apple та низка інших підприємств в цій же галузі змогли заробити чималі гроші і досягнути шаленого успіху, вчасно поєднавши свої розробки з інтернет-технологіями.
Лауреатами номінації "За найкращий місцевий репортаж" стали репортери з видання The Star Tribune (Міннеаполіс). Газета висвітлювала проблему зростання смертності серед новонароджених у їхньому місті. Працівники газети визначили причини і написали про імовірні способи їх усунення. Пропозиції журналістів взяла до уваги команда мера Міннеаполіса.
Репортаж журналістів агенції Inside Climate News переміг в номінації "Репортаж загальнонаціонального значення". Працівники агенції зробили детальне прес-дослідження того, чому краще використовувати видобувну нафту, а не поширений в США розбавлений бітум, речовину, яка є небезпечною і для здоров'я, і для навколишнього середовища.
До речі, Inside Climate News заслуговує уваги вже самим фактом свого існування. Адже ця новинна агенція створена тільки на пожертви небайдужих громадян і своїм завданням ставить "висвітлення тих проблем екології, клімату і довкілля, на які не звертають увагу всі інші".
Найкращим міжнародним репортажем названо серію публікацій про статки китайських лідерів. Її підготував журналіст The New York Times. Він більше року аналізував відкриті фінансові звіти Китаю, шукав там імена очільників компаній та їх зв'язки між собою.
"Пулітцера" дають і в галузі літератури - в основному, за твори, написані на основі реальних подій чи ситуацій, котрі зараз є актуальними для суспільства.
Так, найкращим романом визнано книжку "Син повелителя сиріт" - твір про життя дитячого будинку в Північній Кореї.
В документалістиці нагороду здобула книжка “Диявол у Ґроув: Терґуд Маршалл, хлопці Ґроувленд і світанок нової Америки” - про діяльність одного з перших темношкірих адвокатів і суддей Америки Терґуда Маршалла.
Категорія "Найкраща поезія" цього року отримала переможницю в особі Шерон Олдс - відзначено її збірку “Стрибок оленя”.
Нагадаємо, Пулітцерівська премія - одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру. Теоретично, її може отримати будь-який журналіст, але акцент всіх номінацій - на матеріалах про США. Тож нагороду отримують ті, хто висвітлює гострі теми в американському соціумі чи теми, що впливають на життя Штатів.