"Церква, яка пропонувала проект відбудови Церкви тут, вона почала діяти, почала свої дії, почала завозити вагончики і збільшувати територію самозахоплення яке тут є", - каже голова постійної комісії з питань культури Київради Олександр Бригинець.

Втім, священнослужителі це заперечують. Кажуть, будувати нічого не збираються. Мовляв, галас виник через те, що інститут археології не повідомив громадськість про розташування будівельних вагончиків.

"Надалі розкопки проводитимуться тут, готується передпроектна, проектна документація, люди трудяться над творенням Десятинної церкви і потрібні якісь технічні приміщення", - каже священик УПЦ МП отець Тарасій.

В тому, що на місці фундаменту Десятинної церкви нового храму не з`явиться, переконаний і головний архітектор міста. Каже: закон забороняє будувати нову церкву. У даному випадку, запевняє він, мова може йти лише про музеєфікацію фундаменту святині.

"я, коли вранці дізнався, що сьогодні або вчора там завезені вагончики - волосся у мене піднялося на голові. Я потім подзвонив до керівника реставраційного управління міста. Він сказав - дуже просто, я завіз вагончики для того, щоб могли працювати археологи, щоб вони могли скласти свої інструменті, тому що у них не обладнана територія", - каже головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Втім, самі археологи, які працюють над розкопками не перший рік, кажуть, що до будівельних вагончиків не мають ніякого відношення.

"Ми шість років попередньо копали і нам вагончиків не давали, і чому на останні кілька місяців розкопок раптом з’являються ці вагончики - це незрозуміло", - каже науковий співробітник інституту археології Віталій Козюба.

Аби переконатися, що на фундаменті Десятинної церкви будівництво не ведеться, священики демонструють, що за парканом. Втім, звідки у них ключі, - не пояснюють. Зовнішній вигляд історичної пам’ятки наразі свідчить про занепад, а не про ведення наукових робіт. Нагадаємо, святиня входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.