Науковці запевняють - ці рослини - просто ідеальний подарунок для людства. Лише потрібно його краще дослідити. Єдиний мінус - для харчування водоростей потрібна значна кількість СО2.

"Для існування їм потрібен вуглекислий газ, який вони беруть з навколишнього середовища, і з допомогою сонця вони перетворюють його на корисні речовини", - каже Крістен Хайман з Університету Джеймса Кука.

Ще одна перевага водоростей - вони надзвичайно багаті на корисні речовини, тому їх можна використовувати як корм для тварин. Насамкінець, з них можна робити біопальне та екологічно чистий пластик. Та для цього, звісно, необхідна спеціальна технологія.

Вчені дослідили 180 видів морських водоростей. Унікальні властивості мають лише 5 з них. Їх відібрали та зараз займаються штучною культивацією. Перша ферма, яка на 100% спонсорується урядом, розташована у австралійському Таунсвіллі.

"їм потрібні лише контейнери, у яких вони будуть рости та розмножуватися. А з тієї біомаси, що вийде, можна робити все, що заманеться", - каже Крістен Хайман.

Місцеві теплоелектростанції допомагають реалізувати задум науковців. Вуглекислий газ від спалення органічних речовин спрямовують в воду, де ростуть водорості. Ті його одразу ж поглинають.

Наразі науковці плідно співпрацюють з різноманітними індустріальним компаніями. Їхнє головне завдання - вивести виробництво водоростей на промисловий рівень.

"Ми підписали три угоди. За наступні 5-10 років водорості повинні поглинати половину викидів СО2 в атмосферу, які роблять великі промислові підприємства", - каже Ендрю Лавсон з MBD Energy.

Ось так мікроскопічні рослинки можуть стати порятунком для усієї планети. Проте науковці наголошують - їхні досягнення нівелюються, якщо людство і надалі буде так необачно ставитися до природи.