Керівник волонтерського фонду "Крила Фенікса" Олександра Тарасова з нетерпінням чекає з-за кордону на нову партію теплого одягу для бійців. Каже, що підготовка до зими вояків на Сході коштом держави забезпечена ледве на третину. Втім, визнає, після шквалу критики волонтерів на затримки вантажів для АТО на кордоні, українська митниця почала йти на зустріч. Втім, останні нововведення не гарантують, що до країни не потрапляє контрабанда.

Зараз потрібен реєстр перевізників митних вантажів, тобто повинні органи відслідковувати, куди йдуть грузи. Але багато волонтерів бояться бути в якихось реєстрах, бо базу можуть злити терористам, сепаратистам, – каже Тарасова.

А от волонтер із Харкова Андрій Васильєв більше переймається потребами населення, яке опинилось на окупованих бойовиками територіях. Каже, останній вантаж із Німеччини чекає розмитнення вже 3 тижні.

Тим часом, самі митники усі закиди відкидають. Переконують, що створили максимально сприятливий режим для волонтерів, які мають добру репутацію. А для цього залучили навіть службу безпеки. Тож, вдалось виявити у рядах волонтерів шахраїв із кримінальним минулим. Але про спрощений режим перетину кордону вантажів для АТО поки не йдеться.

Втім, самі імениті волонтери не на камеру зізнаються, – стратегічні бронежилети, каски, тепловізори досі везуть контрабандою. Україна просто немає відповідних процедур їх розмитнення.