Волонтери "ТехноХунти" роботу почали зі створення комп'ютерного класу для батальйону "Азов". Тепер ремонтують, налаштовують, збирають нове зі старого та перепрошивають. Часто люди приносять техніку, якою вже не користуються і тут їй дають друге життя.

Читайте також: Російські найманці зухвало обстріляли село під окупованою Горлівкою: ексклюзивні кадри (18+)

Основною проблемою для нас є мала кількість працівників. Роботи багато, а рук не вистарчає. Інша проблема – фінансова,
– зазначає керівник волонтерської групи "ТехноХунта" Віктор Степанов.

Комп'ютерникові Віктору окрім збирати "залізо" доводиться ще й шукати кошти. Робить він це у соцмережах. Вдалося домовитися із кількома сервісними центрами, які тепер ремонтують для центру безкоштовно. Також допомагають небайдужі із Греції, Німеччині, США, Швейцарії та Ізраїлю. Відновлену техніку передають батальйонам і підрозділам по всій країні.

Волонтери, які курсують між зоною АТО та мирною частиною України, наголошують – комп'ютерники-ентузіасти на потреби бійців реагують швидше, ніж Міноборони.

Усі заявки, які я подавав на оргтехніку чи різноманітні комп’ютерні питання, за 3,5 років війни, в зазначений термін ще не були виконані, – розповів доброволець Дмитро Пісковецький.

Військові, коли здають на ремонт комп'ютерну техніку, жартують: люди міцніші ніж залізо, яке умов війни не витримує, тому несправності є постійно.

Читайте також: Волонтер сповістив, як "Третя сила" на Донбасі засмучує бойовиків: приємна статистика

"Особливо страждають комп’ютери від пилу, тому ламаються вентилятори і т. д. Якщо це питання вирішується за два-три дня, то допомога наших волонтерів неймовірна", – розказує начальник протиповітряної оборони 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади Артур Паплінський.

Також харківська "ТехноХунта" оргтехнікою озброює солдатів, які повернулися з війни.