Відеозвернення з’явилось на Youtube-каналі Адміністрації Президента.
Читайте також: Зрозуміло про Угоду про асоціацію з ЄС: що вона обіцяє Україні
Вдень 30 травня Сенат Нідерландів схвалив ратифікацію Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. За проголосувало 89 з 150 депутатів палати.
Президент України радісно відреагував на таке рішення, хоча визнає, що шлях до цього виявився довгим і набагато складнішим, ніж уявляли собі на старті цього процесу.
Порошенко каже, що знає, чому так трапилось.
Кремль, вражений хронічною українофобією, капостив нам на кожному кроці. Він використовував всі наявні ресурси: гроші, пропаганду, брехню, інтриги, розвідувальні структури, групи впливу… Йому підігравали антиєвропейські популістські сили всередині Євросоюзу, які використовували наявні бюрократичні зачіпки та вигадували нові. І все це робилось з єдиною метою – унеможливити ратифікацію угоди, поховати її та зупинити курс України на возз’єднання з європейською родиною,
– переконаний Порошенко.
За словами глави держави, історична угода для України опинилась під реальною загрозою через затяжну процедуру ратифікації у Нідерландах.
Окремо за підтримку Порошенко подякував, як він його назвав, своєму другу – прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте.
Нідерланди мають завершити процес ратифікації відповідно до національних положень. Закон ще має підписати король, далі його опублікують в Офіційному журналі Нідерландів і здадуть на зберігання документ про ратифікацію Генеральному секретаріату Ради.
Угода про Асоціацію Україна – ЄС набере чинності в перший день другого місяця, що настає після дати здачі на зберігання останньої ратифікаційної грамоти або останнього документа про затвердження.
Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом повноцінно вступить у дію вже в липні 2017 року.
Нагадаємо, дотепер Нідерланди залишались єдиною державою ЄС, яка не ратифікувала угоду щодо більш тісної політичної, безпекової та торгової співпраці з Україною.
Європарламент 16 вересня 2014 ратифікував Угоду синхронно з Верховною Радою України (у вигляді телемосту за допомогою технології Skype). За ратифікацію проголосувало 355 депутатів Верховної Ради та 535 депутатів Європарламенту.
1 листопада 2014 року набрало чинності тимчасове застосування Угоди, яке відкрило українським виробникам європейські ринки.