Інвестори побоюються, що жорсткі заходи щодо бюджетної політики можуть зашкодити відновленню економіки. Це впливає не лише на євро, але й інші валюти європейських держав, зокрема британський фунт і швейцарський франк. В той час як американський долар значно укріплюється, а попит на казначейські облігації Мінфіну США знову зростає.

А от в Азії зовнішній негатив підсилюється внутрішнім. Влада Китаю планує ввести регулювання цін на нерухомість, яка останнім часом суттєво дорожчає. Аналітики це розцінили як удар по економіці, яка сильно залежить від ринку нерухомості. Як наслідок фондовий ринок Японії та Південної Кореї впав на 2-3%, а Китаю - на 5%.

Франсіс Лун (генеральний директор Fulbright Securities Limited):
“Більшість великих європейських та американських банків постраждали через величезні суми безнадійних боргів. Вони були врятовані лише після того, як уряди влили багато грошей в систему. Однак, вони були змушені позичати ці кошти. Тепер настав час для урядів повернути позики, і вони дізнаються, що настільки занурені в борги, що погашення з'їдає всі або більшу частину їхніх надходжень до бюджету, і в них нічого не залишається. Тому зараз з’явилась бюджетна криза в Америці і в Європі”.

Цікаво, що на вихідних прем’єр міністр Греції заявив, що країна розпочне розслідування проти великих американських банків щодо справи про сумнівні операції, які викривляли фінансові показники країни. Низка негативних факторів дає можливість експертам прогнозувати, що потенціал зростання фондового ринку найближчим часом є дуже низьким, а потенціал падіння необмежений.