Згідно з нею, якщо Україна допустить перебої у постачанні, то повинна буде компенсувати це грошима. Так повідомив заступник міністра економіки Валерій П`ятницький.

Разом з тим, попри високі вимоги до української сторони, ЄС не бажає відкривати для наших компаній свій енергоринок. Фахівці вважають, що від такої однобічної угоди Україні варто відмовитись. Водночас Валерій П`ятницький каже, що можна спробувати домогтися якихось переваг в інших сферах економіки.

”Коли я кажу про загальний баланс, ви його можете шукати через доступ в інших сферах. Ну, умовно кажучи. Якщо ми розуміємо, що доступ на наший ринок в сфері послуг кращий ніж ринок європейського союзу, то ми будемо шукати цей баланс наприклад, сільськогосподарської продукції. Тобто те, що ми на сьогоднішній день можемо і виробляти і ефективно продавати”, - каже заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький.

В той же час голова парламентського комітету з питань євроінтнеграції Борис Тарасюк каже, що Україні все ж варто жорсткіше відстоювати свою позицію і вимагати, аби угоди з ЄС однаково враховували й українські інтереси.

”Вважаю, що питання українського інтересу не менш важливе для України, аніж гарантування країнам ЄС поставок газу. Тому українська сторона має наполягати на реалізації свого інтересу. Ми повинні не заглядати в рот Європейському союзу, чи будь-якому іншому міжнародному партнеру. Ми повинні бути на рівних учасником переговорів”, - каже голова парламентського комітету з питань Євроінтеграції Борис Тарасюк.

Інший представник профільного парламентського комітету Володимир Вечерко переконаний, що в будь-якому разі швидко пробитись на європейський енергоринок не вдасться. Тільки на узгодження відповідних домовленостей піде щонайменше півроку.