Вся експозиція - це історія загибелі міста Помпеї. За допомогою цифрових технологій, археологічних розкопок та старовинних текстів вчені відтворили первісний вигляд тієї краси, яку засипав попіл від виверження вулкану у далекому I столітті нашої ери. Відвідувачі можуть на власні очі побачити життя давніх римлян у містах, які знищив Везувій - Помпеї, Геркуланумі та Стабії.

Творці програмного забезпечення переконують - ефект присутності - майже 100 відсотковий. Його досягли завдяки інтерактивному програмному забезпеченню, 3D проекторів, інфрачервоних камер, сенсорних панелей, світлових та візуальних ефектів.

Творці цієї краси - місцеві програмісти з компанії Capware, якою керує родина Капассо. Саме їм належать розробки схожих програм для Ермітажу у Санкт-Петербурзі, Національної галереї мистецтв у Вашингтоні та Палаццо Валентіно в Римі.
Помпеї були одним з найбільших та найпрекрасніших міст в Римській імперії.
У Байі знаходилося керівництво римського флоту, тоді як на острові Капрі стояла знаменита вілла імператора Тиберія.

Програмісти наполегливо працюють над вдосконаленням обладнання - скоро воно зможе самостійно розпізнавати відвідувачів. Це необхідно для того, аби користувач міг одразу отримувати інструкції рідною мовою. Цього прагнуть досягти шляхом використання 50 інфрачервоних камер, сполучених з 70 проекторами та двома сотнями комп’ютерних процесорів.

Анна Марія Цірінціоне (школа Massa di Somma): “Це особливо цікаво для студентів, адже презентації відбуваються рідною мовою. Інфрачервоні камери розпізнають рухи відвідувачів, коли вони підходять до експонатів. Незвичні візуальні ефекти підігрівають інтерес людей до історії древнього Риму. Ось, як це все працює”.

Гаетано Капассо (менеджер Capware): “У кожній кімнаті над нашими головами є спеціальний сенсор, який визначає наше місце розташування. Інфрачервона камера посилає інформацію до комп’ютера. Коли я підходжу до стіни і намагаюся відчистити, скажімо, ось цю фреску, програма відтворить це зі 100 відсотковою реалістичністю”.

Музей вже встигли відвідати десятки тисяч мандрівників. Вони стверджують, що такого вони точно ніде не бачили. А ви вже там бували? Якщо ні, то сміливо вирушайте в дорогу.