За оцінками Міжнародної асоціації повітряного транспорту, заборона на перельоти обходиться авіакомпаніям в 200 мільйонів доларів щодня, а європейська економіка зазнає мільярдних збитків.
"Оцінка така, що наслідки цієї безпрецедентної ситуації ... перевершать таки 11 вересня", - сказав комісар ЄС з питань транспорту Сийм Каллас.
Єврокомісар не назвав конкретної суми можливих втрат, проте підкреслив, що Євросоюз не має наміру жертвувати безпекою пасажирів заради скорочення збитків авіаперевізників.
Представники Міжнародної організації цивільної авіації раніше також заявили, що зараз скасовано рейсів більше, ніж у 2001 році, більше і ускладнень для пасажирів в аеропортах. У понеділок було оголошено, що ЄС розглядає можливість фінансової допомоги постраждалим від виверження авіакомпаніям.
British Airways та інші європейські авіакомпанії просять ЄС і національні уряди компенсувати їм втрати від закриття повітряного простору Європи. Британський авіаперевізник повідомив, що з початку виверження вулкана щодня втрачає до 20 мільйонів фунтів, тобто близько 30 мільйонів доларів. Збитки Air France складають 35 мільйонів євро на добу.
British Airways вважає, що підстави для такої вимоги у авіакомпаній є - вони отримали фінансову компенсацію за закриття повітряного простору США після терактів у США в 2001 році.
Повітряне сполучення в Європі було фактично паралізоване через виверження вулкану в Ісландії. Величезна хмара вулканічного попелу, що представляє небезпеку для двигунів літаків, накрила спочатку Північну, потім Західну і Східну Європу, і продовжує поширюватися на схід. Деякі країни, через які хмара вже пройшла, відновили авіасполучення повністю або частково, однак більшість європейських аеропортів, як і раніше закриті.