У Міністерстві у справах ветеранів України розповіли, що загалом у змаганнях братимуть участь команди з 8 країн світу: окрім США та України – Австралії, Канади, Великої Британії, Данії, Нідерландів і Грузії.
Читайте також Реалізуватися в суспільстві після війни: як держава розвиватиме підприємництво серед ветеранів
Україна вперше в історії залучена до Warrior Games
Залучення України до Warrior Games стало результатом успішних переговорів організаційного комітету "Ігор нескорених" в Україні та збірної України на "Іграх нескорених" в Гаазі, які тривали з 2019 року.
Включення України до Warrior Games сприятиме розширенню можливостей спортивної реабілітації українських ветеранів та військовослужбовців вже у 2021 році,
– наголосила координаторка Warrior Games в Україні Оксана Горбач.
І додала, що це особливо актуально в умовах пандемії та масового переносу заходів, серед яких й "Ігри Нескорених", на 2022 рік.
Тепер виступити на Warrior Games матимуть можливість ветерани та діючі військовослужбовці:
- Збройних сил України,
- Національної гвардії,
- Держприкордонслужби,
- Національної поліції,
- Служби безпеки,
- А також добровольчих формувань.
За умови, якщо вони зазнали шкоди здоров'ю під час виконання службових обов’язків в зоні Операції Об'єднаних сил (Антитерористичної операції) або під час миротворчих операцій за участі України з 1991 року.
На "Ігри Воїнів" 2021 року у США вперше поїдуть українці / Фото defense.gov
Чим відомі Warrior Games і для чого їх проводять
- Warrior Games – це змагання для військовослужбовців та ветеранів, які зазнали поранень, травм, або захворіли під час виконання службових обов'язків.
- Міноборони Сполучених Штатів Америки організовує цей захід вже 8 рік поспіль. У 2021 Warrior Games відбудуться з 12 по 22 вересня в Орландо у Флориді.
- Відбір українських кандидатів пройде в рамках національних змагань у Києві, запланованих на середину травня. Реєстрація почнеться вже у березні.
До слова Уряд виділив 15,6 мільйона гривень допомоги сім'ям загиблих та поранених учасників АТО