Типи наметів

Туристичні намети – це намети які призначені для походів в теплу пору року. Їх використовують в звичайних туристичних походах – польових або гірських.

Кемпінгові намети – намети, які мають великі габарити, в порівнянні з туристичними. Найчастіше використовуються для розбиття стаціонарних кемпінгових містечок: автокемпінги, польові походи та інше.

Експедиційні намети – це професійний вид наметів. Їхнє призначення – складні експедиційні походи. В екстремальних та надекстримальних погодних умовах.

Конструкція

За типом конструкцій намети можна розділити на двошарові і одношарові.

Одношарові намети являють собою конструкцію, в якій дно з’єднується з верхнім тентом. Як правило, в таких наметах відсутня тамбур. Такі моделі мають більш легкий вага і менші габарити, при цьому в більшості випадків погіршуються теплоізоляційні характеристики.

Одношарові намети призначені для використання виключно в теплу пору року (пізньою весною, влітку і ранньої осені). До недоліків одношарових наметів можна віднести: відсутність додаткової вентиляції внаслідок чого утворюється конденсат, швидкі тепловтрати всередині конструкції.

Двошарові намети являють собою конструкцію, що складається з внутрішнього та зовнішнього шару. Кріплення шарів здійснюється до наметового каркасу, що дозволяє створювати необхідну повітряний прошарок між шарами.

Двошарові намети відрізняються високими теплоізоляційними показниками, крім того в них не утворюється конденсат. Ще одним не менш важливою перевагою є наявність тамбура — спеціального навісу перед входом в намет. Тамбур використовується для зберігання дрібного спорядження, рюкзаків та взуття.

Дуги наметів є складовими частинами опорного механізму намети. Для виготовлення дуг застосовуються різні матеріали: склопластик (скловолокно), алюмінієвий сплав.

Намети, виготовлені з дугами зі склопластику, мають меншу вартість, однак при цьому не поступаються в надійності, міцності і довговічності. Намети, оснащені дугами з алюмінієвого сплаву дорожчі, проте володіють безперечною перевагою – малою вагою.

Читайте також: Пересідаємо на два колеса: як обрати собі велосипед