Він наголосив, що у в'язниці все має своє значення і для кожної речі знайдеться своє застосування.

Читайте також: "Все ж таки дала йому в морду": сестра Сенцова лежить у лікарні з депресією

Так ще у перший місяць свого полону Сенцов мав два зошити – з синьою та з жовтою обкладинками. А також металеву банку з-під чаю. Колишній бранець Кремля сказав, що обклеїв двома смужками цю банку та написав "Слава Україні".

Я поставив її на видне місце. Усі п'ять років, які я подорожував тюрмами РФ, вона (банка, – 24 канал) була зі мною. Це неабияк дратувало тюремників. Її постійно забирали в мене, відривали прапор, намагалися топтати... Було багато метушні за цю банку. Але це була моя маленька боротьба,
– зауважив Сенцов.

Дивіться відео: Олег Сенцов показав речі, що залишилися після полону

Також він додав, що це, звісно, не бої Іловайськ чи Дебальцево. Він не був на війні, але збирався туди поїхати.

Мене заарештували за два дні до того, як я хотів поїхати на війну. Але я вів свою маленьку боротьбу, про яку ніхто не знав і не чув. За себе, свою гідність, країну і за дві смужки – жовту і синю,
– підсумував український режисер.


Сенцов завітав на форум YES

З російських в'язниць Олег привіз і свій нагрудний знак, який мають всі ув'язнені. На ньому була червона смужка, яка означає схильність до втечі. Сенцов забрав на пам'ять свій значок і запропонував ввести нову традицію.

У деяких арміях світу є правило: при загибелі бійця його командир відриває жетон для того, щоб зібрати звіт загиблих. Це сумна традиція. Я б хотів завести іншу. Мені б дуже хотілося, щоб ця банку якомога швидше наповнилася бирками тих, хто все ще перебуває в полоні – у Росії, на Донбасі та в Криму,
– підсумував Сенцов.

"Пане президенте, зробіть так, щоб ця банку якомога швидше була повна", – звернувся Сенцов до Володимира Зеленського. Президент у свою чергу запевнив, що робитиме все можливе, аби це сталося.

Дивіться відео: Сенцов закликав запровадити нову традицію


Скільки українців перебувають у полоні РФ / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про форум YES-2019?16-та щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) на тему "Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі" проводитиметься з 12 по 14 вересня у Києві. Понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 26 країн візьмуть участь у конференції, організованій Ялтинською Європейською Стратегією (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

7 вересня близько 14:00 літак з полоненими Росією українцями приземлився в київському "Борисполі". Моряків, яких Росія захопила в листопаді 2018 року, а також інших бранців Кремля обміняли за схемою "35 на 35".

Крім моряків, на Батьківщину повернулися Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Олексій Сизонович та Олег Сенцов. Зі свого боку Україна видала Росії, зокрема, Кирила Вишинського та Володимира Цемаха, щодо яких відкриті кримінальні справи в Україні.