При цьому, штраф за це складає від 510 до 1700 гривень. Як проходив рейд та як вибрати легальну ялинку – читайте у матеріалі журналістів 24 каналу.

Цікаво З вогню та повітря: дивовижний процес створення ялинкових іграшок показали на Тернопільщині

Щороку у листопаді – грудні чорні лісоруби нищать сотні гектарів хвойного лісу. І з року в рік збитки тільки зростають. Торік Державна екоінспекція нарахувала майже 700 тисяч гривень. Водночас штрафи за нелегальний продаж святкових дерев залишаються невеликими.


Нелегально зрубані ялинки / Фото Unsplash

Як вибрати законну ялинку

  • В легальної ялинки обов'язково має бути чіп, а на ньому написаний номер.
  • При введенні цього номеру на спеціальному сайті можна отримати всю інформацію про це дерево: де його виростили, кому воно належить.
  • Легальні ялинки вирощують в спеціальному державному лісгоспі.

Як борються з нелегальними ялинками

Інспектори складають адмінпротокол та виписують штраф. Громадяни мають заплатити від 510 до 1020 гривень, а посадовці – від 850 до 5100 гривень за одне дерево, а також відшкодувати завдані збитки, які залежать від діаметра пня дерева. Гроші, які отримує державний лісгосп за продаж ялинок, потім ідуть на відновлення українських лісів. Це одна з причин, чому варто купувати новорічні дерева саме в офіційних точках продажу.

Патрулі поліції часто не приїждають на виклик, а продавці своєї провини не визнають. Самі ж кияни виявляють обізнаність в питанні купівлі новорічних ялинок і звертають увагу, чи святкове дерево легальне.