Наразі боротьба за здоров’я досі триває. Данило проходить курс реабілітації, і крок за кроком відновлює рухомість кожної клітинки. І хоча він ще зовсім юний – хлопцеві лише 16 – він став своєрідним коучем для тих, хто зіткнувся з подібними труднощами.

Важливо Булінг в школі: як його виявити та що робити – корисні поради

Любов з першого знайомства

Знайомство Дані з кікбоксингом відбулося, коли йому було 9 років.

Я як зайшов у спортзал, побачив ринг, побачив як діти займаються, як вони б’ють грушу, я з першого погляду начебто закохався,
– говорить Даня Суспільному.

Тож далі він цілком віддався улюбленій справі – виснажливі тренування, змагання і боротьба за різноманітні титули. Кожного разу перемог ставало дедалі більше, а місця на полицях, де зберігаються спортивні нагороди, все меншало. І їх було б ще більше, якби не те, що трапилося згодом.


На міжнародному чемпіонаті з кікбоксингу, 2019 рік / Фото Данила Ганенка


Данило та його батько / Фото Данила Ганенка

Травма – лікарня – реабілітація

Це сталося минулого року на Кубку України з кікбоксингу. Данило мріяв виступати на Чемпіонаті світу серед юніорів і до цієї мети залишався всього один поєдинок. Все йшло чудово – юнак переміг у двох раундах, щоразу відправляючи свого супротивника в нокдаун.

Він зрозумів, що треба щось робити, і в третьому раунді зробив такий негарний удар у потилицю,
– розповідає кікбоксер.

Відразу після поєдинку Данилу стало погано. Вже у лікарні батькам хлопця повідомили страшну новину – в нього стався інсульт, який паралізував ліву частину тіла. Згодом з’ясувалося, що хвороба давно жила в тілі юнака і підступно очікувала нагоди, щоб голосно про себе заявити. Травма на рингу стала саме цією причиною.


Данилу стало погано після поєдинку, 2020 рік / Скриншот з відео

Але Данило не мав наміру здаватися. Заручившись підтримкою лікарів та батьків, хлопець робив усе, що міг, і навіть більше.

Якщо йому на турніку треба було 2 підтягування зробити, то він робив 10. Якщо з ходунками треба було пройти 3 кола, то він проходив 5 кіл. Уже ніч, люди сплять, а він з тими ходунками круги намотує. Він приходив увесь мокрий,
– згадує тато Данила у коментарі UNIKKO TV.

Щоденна кропітка і виснажлива праця, як сталь, ще більше загартувала незламний дух хлопця і вже через досить короткий термін реабілітації Данило мав гарні результати, які дивували навіть медиків.


Реабілітація кікбоксера / Фото Данила Ганенка

Щоб підтримати інших

  • Перебуваючи у лікарні, Данило вирішив вести свій відеоблок, бо зрозумів, що має про що розповісти іншим. Тож він створив на ютюбі канал і перше відео, яке завантажив туди, так і називалося – "Незламний".
  • У своїх публікаціях, він розповідає про свою боротьбу з хворобою, про успіхи та досягнення. Каже, його ціль – донести до тих, хто зіткнувся з подібними проблемами, що інсульт – це не вирок.
  • Зараз ютюб-канал Дані має понад півтори тисячі підписників. В кожному відео він закликає працювати над собою і не здаватися, показує тренування та розповідає про свій спосіб життя.

Юний кікбоксер з Черкас відновлюється після інсульту: дивіться відео Данила Ганенка

Лікарі рекомендуватимуть Данилу відмовитись від професійного спорту, але хлопець має інші плани. Він вірить, що зможе повністю одужати і повернутися до свого звичного життя.

Кікбоксер переміг параліч і надихає інших не здаватися: дивіться відео 24 каналу