Боротьба з алкоголізмом у США почалася на початку ХІХ століття і була нерозривно пов'язана з релігією. При церквах виникали осередки взаємодопомоги, через які пастирі намагалися переконати любителів хильнути повернутися назад до повноцінного життя.
Історія анонімних алкоголіків почалася з Білла Уотсона. Чолов'яга часто полюбляв випити. Одного разу, допившись до білої гарячки та провівши певний час у лікарні, він протягом півроку взагалі не вживав алкоголю. В медзакладі Уотсон познайомився з лікарем Смітом, теж алкоголіком.
Читайте також: Повстання у СРСР, про яке не знають історики
Чоловіки постійно відмовляли один одного від бажання напитися. Коли їм вдалося встояти перед спокусою, вони вирішили допомогти й іншим. 10-го червня 1935 року лікар Боб Сміт випив свою останню пляшку пива і з того часу не брав до рота жодної краплі. Цей день вважають зародженням товариства анонімних алкоголіків.
До 1937-го року рух налічував усього 40-к членів. Бо при церквах існували аналогічні спілки. Проте організація швидко розрослася, особливо після ІІ-ї світової війни. Дедалі більше американців намагалися врятуватися від залежності. Для допомоги стражденним розробили так звану біблію товариства анонімних алкоголіків — "12 кроків". В книзі детально описувалося, як ефективно кинути пити.
До 1995 року Анонімні алкоголіки або "АА" — як вони себе називали, налічували понад два мільйони членів. Відділення товариства діяли у 141-й країні світу. В Україні організація представлена також. Причому дуже широко. Групи діють в усіх обласних центрах і великих містах.