Павла Вовка детективи НАБУ застали в будинку, якого немає в декларації, коли прийшли з обшуком. Вовка підозрюють у незаконному збагаченні.І тим не менше він кандидат на посаду у Верховному суді. І вже пройшов співбесіду. Як і інші 354 кандидати.
Неправосудні рішення, корупція та незаконне збагачення – саме у цьому підозрювали кандидатів у Верховний суд активісти у громадській раді доброчесності. Але 115 кандидатів і далі залишилися у відборі.
Попередньо це презентувалося таким чином, що якщо громадськості не подобається певні кандидати ось вам інструмент як їх заблокувати. На сьогодні ми стоїмо перед моментом, коли ймовірно цим буде знехтувано,
– заявив директор Центру демократії і верховенства права Тарас Шевченко.
Попереду лише кілька етапів відбору. На одному з них ще можна відсіяти недоброчесних кандидатів. Якщо буде публічність та особиста відповідальність.
А от вища кваліфікаційна комісія суддів вже вирішила ухвалювати рішення таємно. Оприлюднять лише сукупний бал щодо кожного кандидата. Так до Верховного суду можна протягнути будь-кого - попри спротив громадськості. Активісти хочуть переконати комісію через нардепів.
Наступний етап відбору – це Вища рада Правосуддя. Ця реформа без перебільшення на покоління, адже у Верховному суді обрані кандидати працюватимуть до пенсії.
Втім остаточну відповідальність за усіх 120 суддів нестиме Президент. Саме він ставитиме підпис під кожним призначенням.
Читайте також: До вищої кваліфікаційної комісії суддів активісти принесли заплямовані грошима та кров'ю мантії