Після подій на Майдані Незалежності у Києві та протестів в інших містах, на екрани вийшов фільм "Зима у вогні" про ці події 2013-2014 років. Через три роки цю стрічку демонструють у Венесуелі, пише "Голос Америки".

Читайте також: Радянський сценарій для Венесуели: як місцева влада знищує країну

Фільм "Зима у вогні" з обережністю показують по Венесуелі, в тому числі в книжкових магазинах, університеті, на громадській площі та художньому кінотеатрі. Після показів проводять форуми та обговорення.

Чуючи українців і бачачи сльози в їхніх очах, ти запитуєш себе: "Чекай, я в Україні чи в Кафеталі?",
– розповідає університетський професор Карлос Дельґадо.

Кафетале – частина Каракасу, де мешканці енергійно підтримували протести.

Та перегляд фільму – не єдина схожість між обома революціями. Як і на Майдані Незалежності у Києві, та і у Венесуелі, активісти активно використовують саморобні щити під час сутичко з правоохоронцями. Вони їх роблять зі супутникових антен, бочок або будь-яких інших підручних предметів із дерева та металу. Деякі з прихильників протестів також виготовляють і жертвують щити.

Протестувальники використовують щити, щоб утворювати стіни або навіть бити на них в унісон, як римські солдати та селяни робили ідучи в бій. Молоді демонстранти з’єднують руки, підходячи до лінії фронту, де стикаються з військами національної гвардії та поліцією.

Щити не зупиняють кулі, але вони захищають нас від сльозогінного газу, гумових куль та каміння,
– говорить 20-річний студент-правозахисник Браян Суарес.

Як в Україні, так і Венесуелі народ виступив проти президентів, яких він вважав репресивними, і в зіткненнях з часом зростало насильство.