Також гарант закликав до політичної єдності депутатів, а також продовження реформ на тлі боротьби з корупцією. Серед важливих заяв – необхідність скасування депутатської недоторканості.
Читайте також: Порошенка впіймали на хитрому трюці
Проте депутати з цього посміялися. Президент додав, якщо цю політичну тезу здійснять, то Порошенко не стане адвокатом для своїх друзів.
Зміни до конституції які скасують депутатську недоторканність. Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно певним чином спрямоване проти вас, пропонує наступне. Давайте ухвалимо це рішення з 1 січня 2020 року для депутатів нової Верховної Ради,
– заявив Петро Порошенко.
Серед критиків Порошенка були депутати, які говорили, що він тягне ковдру повноважень на себе. Вони зазначили, що гарант переймає на себе ті ініціативи, які були ініційовані не ним. До прикладу, децентралізація уряду, яку запропонував Володимир Гройсман.
Порошенко зазначив, що реформи повинні бути завершені у найближчий рік. Антикорупційні ініціативи відбувається не належним чином, адже антикорупційні органи підвладні президенту.
Якщо була процедура і я міг би особисто з себе зняти недоторканість, – я б давно це зробив. Мені воно точно не потрібно,
– заявив нардеп Олексій Гончаренко.
Більшості депутатів цей виступ нагадав передвиборчу кампанію, де Порошенко вихваляв свої заслуги. Проте за ініціативу земельної реформи та скасування мораторію на продаж землі опоненти похвалили президента. Хоча розкритикували його прибічники.
До слова, Петро Порошенко виступає проти проведення дочасних виборів як глави держави, так і парламенту, а також проти зміни формату виборів президента України.