Якою буде політика Президента щодо Європи і чи планує він розвивати відносини з Заходом – з'ясовували журналісти 24 каналу.

Читайте також: Інтерв'ю з головою штабу "Слуги народу" про Коломойського, фінансування та нові призначення

Зустріч з Макроном

Нервові посмішки і сковані рухи – так для Зеленського відзначилася перша зустріч з французьким президентом Еммануелем Макроном. Останній запросив Зеленського у статусі кандидата перед другим туром виборів. Для команди президента – це хороший знак. Мовляв, Захід і далі планує підтримувати відносини з Україною.

Про життя, про головне говорили, про припинення війни на Донбасі,
– прокоментував зустріч з Макроном Зеленський.

►Зеленський не вірить у вступ до ЄС

Одна під час президенсткої кампанії Володимир Зеленський відгукувався про Європейський Союз із прохолодою. Більше того, не приховував, що не вірить у вступ до ЄС.

Я ніколи не ходжу в гості, коли мене не кличуть,
– сказав Зеленський в інтерв'ю Гордону.

Лише мимохідь згадав про Європейський Союз під час інавгураційної промови, яка є дороговказом на наступні п'ять років.

"Європейська країна починається з кожного. Так, ми обрали шлях до Європи. Але Європа не десь там. Європа ось тут", – виголосив під час промови президент.

►Дотримання політики євроінтеграції

Проте політики євроінтеграції Зеленський дотримуватиметься, як і його попередник. Хоч, можливо, не настільки активно, – впевнений політичний експерт.

Будні будуть переважати, але від буднів буде залежати якість євроінтеграції,
– підкреслив політолог Володимир Фесенко.

►Зміни в політиці з ЄС

Хоч зміни і будуть, але незначні і стилістичні. Зеленський може делегувати повноваження більш компетентному у питанні геополітики профільному міністру. Хоча, хто очолить МЗС, поки не відомо.

Набагато більшу роль в зовнішній політиці гратиме міністр закордонних справ. Він буде значною мірою визначати, якою буде політика,
– наголосив Фесенко.

►Чи допоможе вже закладений фундамент з Європою

За останні роки Україна заклала фундамент відносин із Європою. Тож це зіграє на руку новій владі.

Читайте також: Справа України проти Росії: Міжнародний Суд ООН розпочинає слухання

Щоправда, невдовзі все може змінитися. Адже вже відбулися вибори до Європарламенту, куди зайшли нові сили, серед них і радикально налаштовані. Тож вже новій владі потрібно буде боротися за прихильність до України.