За його словами, були очікування результатів від переговорів в Мілані, які розглядались як ключові й сигнали поки що були позитивними. Тому завтра, можливо, ці сигнали перетворяться на формальний вигляд.
Читайте також: У газових переговорах Європа швидше пристане на позицію РФ, ніж України, — експерт
Європа підготувалась до проблем. Якщо подивитись на таблицю заповнення підземних сховищ – Європа 95-99% позаповнювала всі сховища, які були. Тому вони не бояться замерзнути. Вони бояться фінансових втрат. Якщо будуть перебої з постачанням російського палива – це буде біржа, це спекуляція, це гра, тобто, почне підніматися ціна, – розповів Землянський.
Щодо втрат Росії з припиненням постачання газу в Україну, Замлянський сказав:
Починаючи з минулого року вона втрачала, коли Україна зменшувала закупівлю...Тому Росія, безумовно, втрачає, але головні прибутки, які отримує від експорту енергоносіїв – це нафта. Тому газові прибутки, які рахувалися, безумовно, це за підрахунками минулого року, приблизно 12 млрд доларів. І гроші, які надходили з України – були закладені в інвестиційну програму "Газпрому", — повідомив директор енергетичних програм Центру світової економіки НАНУ.
Запаси вугілля в Україні знизилися до 1,5 млн тонн, тому в найближчий час більше половини ТЕС можуть зупини свою роботу.
Валентин Землянський зазначив, що Україна вже була в такій ситуації на початку 90-х років і вважає, що потрібно відновити постачання газу та чітко прописати алгоритм постачання вугілля на ТЕС.
Далі – дивіться у відеосюжеті.