Про це він сказав в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

"Немає жодних конституційних підстав для розпуску, тому що в країні діє Конституція в редакції 1996 року. Дивимося 90-ту статтю: "Президент України може достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися". Крапка. Інших підстав, згідно з чинною Конституцією, немає", — сказав він.

"В Основному Законі безмежні повноваження президента не закріплені, як би не хотілося близьким до Банкової юристам", — додав Ключковський.

Він зазначив, що згідно зі статтею 77, "позачергові вибори до Верховної Ради України призначаються Президентом і проводяться в період шістдесяти днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України".

"Акцент тут на вираженні "з дня опублікування рішення про дострокове припинення". А коли можливе рішення про дострокове припинення повноважень парламенту? Дивіться 90-ту статтю — виключно у разі 30-денного простою в засіданнях під час сесії", — пояснив екс-депутата від Нашої України.

"У такому випадку має бути два укази президента: перший — рішення про дострокове припинення повноважень, і тільки потім — про призначення виборів. Орієнтовані на Банкову юристи говорять про другий указ, замовчуючи про перший", — зазначив він.

Додамо, як повідомив народний депутат від фракції ПР Володимир Олійник, Президент України Віктор Янукович цілком ймовірно може підписати Указ про розпуск Верховної Ради.