Додаткові обмеження від ЄС

Обмеження доповнюють документ, прийнятий у липні 2023 року. Наразі він забороняє експорт з ЄС до Ірану компонентів, що використовуються у конструкції та виробництві безпілотних літальних апаратів. Втім, список розшириться й до виробництва ракет.

Читайте також "Інфляція набагато вища і дефіцит робочої сили": ЄС готує нові санкції проти Росії та Білорусі

Санкції також включають обмеження на подорожі та заморожування активів осіб, які відповідальні за підтримку або залучені до програми БПЛА Ірану.

У зв'язку з тривалою військовою підтримкою Іраном російської війни агресії проти України, а також підтримкою недержавних озброєних груп на Близькому Сході та у регіоні Червоного моря, а також після атак Ірану дронами та ракетами проти Ізраїлю 13 квітня 2024 року, Рада ЄС вирішила розширити можливості застосування обмежувальних заходів,
– йдеться в офіційній заяві.

ЄС зможе накладати санкції на осіб та організації, які постачають, продають або іншим чином залучені до передачі іранських ракет та БПЛА, котрі:

  • спрямовуються на підтримку російської війни агресії проти України;
  • використовуються озброєними групами та організаціями для підриву миру та безпеки на Близькому Сході та у регіоні Червоного моря;
  • використовуються з порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2216 за 2015 рік.

Контекст

  • 14 квітня 2024 року ЄС найрішучіше засудив атаки Ірану дронами та ракетами проти Ізраїлю, які відбулися 13 квітня 2024 року. Ці дії були названі безпрецедентною ескалацією та загрозою регіональній безпеці.
  • На засіданні 21-22 березня 2024 року, Європейська Рада закликала треті сторони, включно з Іраном, негайно припинити надавати матеріальну підтримку російській війні агресії проти України.
  • А на засіданні 17 квітня 2024 року, Європейська Рада сильно та однозначно засудила іранську атаку на Ізраїль висловила свою повну солідарність з народом Ізраїлю. Рада також закликала Іран та його союзників припинити всі атаки та закликала всі сторони виявити максимальну стриманість та уникати будь-яких дій, які можуть посилити напруженість у регіоні.