Цього року у конкурсі взяли участь понад півтисячі команд з усієї України. До фіналу дійшло всього 27. Яна Горюнова - приїхала на конкурс з Сімферополя. Проект її команди передбачає створення спортивного майданчика на занедбаній пришкільній території.

“Ми запропонували цей пустир огородити і зробити там реальний спортивний майданчик, який міг би задовольнити потреби всіх дітей і молодь мікрорайону”, - каже учениця гімназії Яна Горюнова.

А от у селі Киїнка на Чернігівщині діти переймаються енергозбереженням. Мовляв у селі є одна школа, температура в якій зимою трохи більше десяти градусів тепла. Тому їхній проект передбачає заміну вікон і дверей на енергозберігаючі.

“Ми взнавали скільки вартують ці вікна, скільки будуть коштувати ці роботи, щоб їх замінити. Врахували те, що будуть ставити вікна наші односельчани. Це все враховувалося. Ми вели опитування”, - каже випускниця школи Марина Бойправ.

А тернопільські школярі перейняли європейський досвід та вирішили подбати про людей, які живуть у приміських будинках для пристарілих. Максим Сороківський, учасник конкурсу розповідає, що для цього не треба великих затрат. Варто лише зібрати ініціативну молодь та придумати, як урізноманітнити старість для одиноких бабусь і дідусів.

“Для початку ми плануємо мати 4 команди по п’ять чоловік і після проходження тренінгу вони будуть виїжджати раз на тиждень одна з команд в геріатричний заклад. Тобто в нашому проекті закладені ресурси на їх доставку, ми їх доставляємо, вони там цілий день в геріатричному закладі проводять цей день з цими людьми”, - каже 11-класник Максим Сороківський

Проектів безліч - однак грошей на них немає. Організатори кажуть, Євросоюз таким чином просто підштовхує українців до вирішення своїх проблем самим, а не чекати на дії чиновників. Однак переможці конкурсу свою винагороду отримають.

“Команда-переможець отримає поїздку в одну країну Євросоюзу за рахунок проекту. Власне, ми сподіваємося, але це вже поза межами проекту, знайти можливість підтримати втілення цих ініціатив, які підготують діти”, - каже директор проекту Володимир Брущенко.

Більшість проектів, які запропонували школярі переважно стосуються охорони здоров'я, розвитку культури та допомоги бідним. А тому потребують мінімальних фінансових затрат. Учасники конкурсу сподіваються, що їхні ідеї підтримає міська влада.