28 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України у Європейському Союзі. Заявка подавалася за спрощеною процедурою, що суттєво скорочує час розгляду країни-кандидата. Наступного дня Україна стала кандидатом у члени до вступу, вийшовши на фінішну пряму довгого шляху до євроінтеграції.
Євроінтеграція - це зближення нашої держави з Європейським Союзом на законодавчому рівні та у побутових правилах і звичаях. Також це можливість України довести раз і назавжди, що вона - європейська країна і має спільні цінності з країнами, які вже вступили до ЄС.
Ще під час Революції Гідності українці відстоювали свою зацікавленість у євроінтеграції - а з 2014 року курс був підтверджений на офіційному рівні.
Євроінтеграція має низку плюсів для українського народу. У першу чергу - це свободи та принципи європейського суспільства, економічна надійність та прозорі законодавчі та виконавчі системи.
Серед інших позитивних змін, які принесе євроінтеграція:
Захист від корупції;
Безвіз у більшість країн Європи;
Захист прав споживачів та права людини;
Спрощені можливості навчатися за кордоном.
З кінця лютого Єврокомісія розглядає Україну як потенційну країну-члена ЄС. Вже всі країни-члени ЄС узгодили оцінку Угоди про асоціацію, на яку і опиратимуться під час ухвалення остаточного рішення.
Протягом 10 - 11 березня відбудеться неформальне засідання Євросоюзу в Парижі. Імовірно, що члени ЄС можуть розглянути заявку України.