Фахівці кажуть у більшості випадків причиною трагедії стає алкоголь.

”Тому що нетверезі приходять. Не розраховують свої сили, випливають на середину річки назад доплисти сил нема. І начинають тонуть. А люди, які з ними відпочивають на березі за ними не дивляться”, - сказав водолаз-рятувальник Іван Білаш.

Пан Анатолій водолаз із 35 річним стажем, каже, якщо людині, яка пішла під воду, вчасно не надати кваліфікованої допомоги, - шансів на порятунок немає. В такі моменти важлива кожна секунда.

”З моменту, коли іде під воду людина, до того, як ми вийшли до місця з сингалом про допомогу, і коли ми його витягли - на це дається 6 хвилин. Все. Уже 7, 8 хвилин не реально щось оживить”, - сказав водолазний спеціаліст полтавської міської рятувальної станції Анатолій Коваленко.

МНС-ники бідкаються, біля кожної водойми рятувальника не поставиш. Відтак, вирішили навчити самих відпочивальників майстерності рятувати людей із води.

”Такі навички потрібні для людей. Тому що людей багато відпочиває не лише на відведених для цього місцях, пляжах. А й відпочивають, виїжджають відпочивати на такі острови. Там де немає рятувальних постів. І тому в випадку такої надзвичайної події, щоб люди могли надати допомогу”, - сказав начальник Центру пропаганди ГУ МНСУ в Полтавській обл. Віталій Шкаревський.

”В книжці намальовано як робити, а як на практиці це зробити - ніхто не знає на сьогоднішній день. От я можу з впевненістю сказати, кожного другого спитай як це зробити? Ніхто не зможе показати. Тому що одне діло що читати там, а друге діло от на практиці”, - сказав відпочивальник Руслан Радченко.

Професійні рятувальники стверджують, у того, хто хоча б один раз спробував навіть у ігровій ситуації врятувати потопельника, отримані навички залишаться на багато років. Чим більше людей володітимуть такими знаннями, - тим безпечнішим буде відпочинок на водоймах.