Якщо у 2005 році щоденно палили 62% чоловіків, то у 2010 - вже 45%. Зменшилась і кількість курців-жінок - з 17% до 9%.

"Понад дві третини - це 68% теперішніх курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння. Серед тих, хто будь коли курив щодня 26% вже є колишніми курцями, тобто кожен четвертий вже покинув курити", - каже голова коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну" Микола Поліщук.

Та результатами могли б бути і кращі. Зокрема у Міністерстві охорони здоров'я скаржаться на неякісну роботу медиків, які часто і самі є курцями. Відтак формують відповідне ставлення до шкідливої звички.

"За даними опитування тільки 31% тих, хто звернувся за медичною допомогою з курців тільки 31% отримали консультативну допомогу і допомогу від медичних працівників", - каже представник Департаменту санепіднагляду МОЗ України Алла Григоренко.

Аби динаміка покращувалася, фахівці радять створювати телефони довіри для курців, які хочуть отримати допомогу у боротьбі із шкідливою звичкою та спеціальні реабілітаційні центри. Не завадить і збільшення агітаційних заходів щодо ризиків пов’язаних з курінням та ввести більш жорсткі обмеження на рекламу тютюнових виробів в місцях продажу та в Інтернеті.

"Однією з рекомендацій є підтримка щорічного збору на тютюнові вироби і гармонізації і узгодження таких економічних шляхів з країнами-сусідами - Молдовою та Росією, щоб зробити якісь превентивні заходи до подальшої контрабанди", - каже спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні Наталія Король.

Самі курці зазначають - підстав аби кинути вистачає. Та найбільш вагомим стимулом розпрощатися з цигаркою стало здорожчання сигарет.

Тим часом за даними дослідження 90% українців підтримують заборону куріння в громадських місцях та на роботі. Значна кількість з них - самі курці.