Відповідний проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств підтримав 241 нардеп.
У пояснювальній записці йдеться, що "при вирішенні корпоративних спорів між сторонами незалежним арбітром має бути держава, а отже рішення суду мають виконуватись виключно органами державної влади, оскільки приватні охоронні структури більш вразливі до впливу сторін процесу ніж органи державної влади".
До Кримінального кодексу внесли статті, якими визначається, що захоплення будинків і об'єктів підприємств, які призводять до порушення нормальної роботи підприємств, каратиметься позбавленням волі на строк до 2 років, а за умови попередньої змови групою осіб - на строк від 2 до 5 років.
Автори закону уточнили, що в переважної більшості рейдерських атак мала місце ситуація, за якої "до протиправного захоплення підприємств залучались саме приватні охорони структури".
Законопроект вносить зміни до статті 206 Кримінального кодексу відповідно до яких дії по захопленню підприємства "вчинені за участю персоналу охорони суб’єктів охоронної діяльності або вчинені організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна".