За рік сталося майже 40 таких випадків.

“Я думаю, що це також пов’язано з приходом до влади нової команди, яка хоче виробити свої правила взаємодії зі ЗМІ. І особливо нас турбує той факт, що приблизно 2/3 нападів - це саме представники силових структур, а саме - працівниками держапарату: не лише міліціонери, охоронці, а й чиновники”, - каже представник "Репортерів без кордонів" Оксана Романюк.

Представники держапарату і силовики виправдовуються - свобода - свободою, закон - законом, а інструкції треба виконувати.

“Є охорона Президента - вона входить до УДО, і на яку я, як прес-секретар, не можу вплинути ніяк, Ви ж знаєте”, - каже прес-секретар Президента України Дарія Чепак.

“Є закони України, є інші нормативні акти, яких повинні дотримуватися всі, в тому числі і ЗМІ! Тут на перший план висуваються певні правила й обмеження, які можуть Вам і не подобатися, на жаль”, - сказав начальник УДО України Ігор Калінін.

Нагадаємо, раніше правозахисна організація Freedom House визначила, що за минулий рік рівень свобод ЗМІ в Україні впав до "частково вільного". Неурядова організація Human Rights Watch у своїй щорічній доповіді, опублікованій взимку, теж констатувала зростання тиску на ЗМІ в Україні.