Про це 24 каналу сказав аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський. За його словами, Російська Федерація робила ставку на одне, а натомість отримала протилежне.
Читайте також Щит українського неба: в ОП анонсували розробку системи оборони від російських ракет
Західні лідери припинили говорити про мир за будь-яких умов
Бурковський зазначив, що після звільнення Херсона лідери великих держав Європейського Союзу зробили заяви, головний посил яких полягав у тому, що війна має тривати, допоки не будуть звільнені всі українські території. Відповідно, доти також неможливі переговори із Росією. Про це, зокрема, заявили і канцлер Німеччини Олаф Шольц, і прем'єрка Італії Джорджа Мелоні.
За його словами, Владімір Путін масованою атакою України зіпсував усім святкову вечерю на Балі під час саміту G20. Особливо глава Кремля зіпсував всю дипломатичну гру президентові КНР Сі Цзіньпіну.
Після того з'явилася заява, де Росію засуджували за її війну і вказували, що саме вона винна у глобальній енергетичній кризі, у високих цінах на енергоносії та в зростанні цін й у дефіциті продовольства,
– сказав Бурковський.
Він наголосив, що після цієї російської атаки ніхто в Європі вже закликав до переговорів із країною-агресоркою, особливо після інциденту, що стався у Польщі.
Бурковський пояснив, що вплинуло на зміну риторики західних лідерів щодо переговорів із Росією: дивіться відео
Чому західні лідери змінили риторику
Бурковський зазначив, що на зміну риторики західних лідерів щодо Росії вплинули не лише її жорстокість, а й стійкість України під час ударів по критичній інфраструктурі. Адже всі дуже уважно стежили за тим, що сталося, чи зануриться Україна в цілковиту темряву, чи знову потечуть ріки біженців в Європу. Але цього не сталося. Мала значення також і деокупація Херсона.
Саме після звільнення Херсона пролунали доволі чіткі заяви від наших європейських союзників щодо того, що переговорів із Росією не буде доти, і далі вони просто цитують позицію України й президента – доки російські війська не залишать територію України,
– наголосив аналітик Фонду "Демократичні ініціативи".
За його словами, очевидно, що Росія розраховувала на це й подібного боялися в Європі. Але такого не сталося – сотні тисяч людей не почали наближатися до кордонів Євросоюзу, щоб утекти з країни. Все було навпаки – десятки тисяч росіян залишили Херсон і почали втікати з правого берега Дніпра.
Тому, резюмував Бурковський, Путіну не вдалося зламати критичну інфраструктуру України попри жахливі удари по ній, а російська армія, зазнаючи втрат, ганебно відступає. За таких умов узагалі неможливо говорити про якісь переговори.
Масована ракетна атака України 15 листопада: головне
- Російські загарбники вкотре завдали по Україні масового ракетного удару. 15 листопада у багатьох регіонах нашої країни пролунали вибухи.
- Ця атака території України була однією із найбільш масштабних. Росіяни випустили 96 крилатих ракет, 75 із яких було збито. Також наша ППО знищила 2 керовані авіаційні ракети.
- В ОК "Південь" розповіли, що ракети запускали з напрямку Каспійського моря та з Ростовської області, а також з акваторії Чорного моря.
- Росіяни цинічно декілька разів вдарили по Печерському районі Києва. В одному з будинків, куди влучила ракета, рятувальники виявили тіло загиблої жінки.
- Внаслідок обстрілу критичної інфраструктури в усіх регіонах України виникли проблеми з електроенергією та зв'язком. У зв'язку із цим по всій країні почалися аварійні відключення світла.
- Тоді ж у польському прикордонному селищі Пшеводов упала ракета, внаслідок чого двоє людей загинули. Після цього до МЗС Польщі викликали російського посла.
- Президент Польщі Анджей Дуда 17 листопада приїхав на місце падіння ракети у Пшеводов. На його думку, вибух ракети став результатом нещасного випадку.