Про це повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Додали, що звернулися до партнерів щодо надання допомоги у технічному аудиті проєктної документації на захисні споруди та кошторисів будівництв.
Читайте також Для вищої стійкості: енергетичний сектор України отримає чималу фінансову допомогу
Три рівні захисту енергетичної інфраструктури
Українські посадовці обговорили тему захисту енергооб'єктів нашої держави на зустрічі з послом США в Україні Бріджит Брінк та об'єднаною командою представників посольства США та Великої Британії.
Уряд та Генштаб ЗСУ ухвалили рішення про захист об'єктів енергетичної інфраструктури. Зокрема, виділили три рівні.
Перший рівень захисту – спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 об'єктів у 21 області від уламків дронів та ракет,
– зазначив голова Агентства Мустафа Найєм.
Другий рівень – захист від дронів, зокрема, "Шахедів". Йдеться про бетонні конструкції, які будують навколо основної мережі Укренерго з березня 2023-го. Таким чином захищають 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
"Третій рівень – захист від ракет. Захищаємо 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях", – додали в Агентстві відновлення.
Також зауважили, що працюють спільно з Укренерго, яке формує завдання на проєктування та будівництво. Усі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом ЗСУ та ДСНС.
В Агентстві уточнили, що під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Британії та США.
Важливо Понад пів тисячі населених пунктів без світла: ситуація в енергосистемі 20 листопада
Зустріч щодо захисту енергооб'єктів України / Фото Агентства відновлення