А відтак, кажуть забудовники, що брали у участь у розробці документу, покращити стан галузі та збільшити темпи зведення нового житла.

“Це перша ластівка, яка прозвучала – зміни в законодавстві, спрощення процедур. Це робота, я назву її п’ятилітня. Тому що над цим продуктом практично п’ять років працювали всі учасники галузі”, - каже гендиректор компанії-забудовника Микола Толмачев.

Проте, правники вбачають в документі низку нюансів, які, фактично, знецінюють ідею спрощення дозвільних процедур.

“На жаль, відбувається підміна понять, оскільки справді скорочуються терміни отримання дозвільних документів, на наш погляд це не приводить до спрощення. Це приведе до ускладнення рівня безпеки об’єктів”, - каже юрист Наталія Доценко-Білоус.

Серед недоліків документу юристи називають можливість отримувати дозвільні документи на будівництво, не маючи прав на земельні ділянки, адже запровадження такої норми може призвести до повторення афер у будівництві та послаблення захисту інвесторів. Правники також прогнозують зупинення всіх дозвільних процедур та колапс на ринку землі, якщо документ ухвалять у нинішній редакції. Бо регулювання багатьох процедур законопроект віддає на відкуп численним підзаконним актам, жоден з яких ще не підготували.