Джерело: Укрінформ

Збори акціонерів, ініційовані китайськими інвесторами та українським бізнесменом Олександром Ярославським, мали пройти в Запоріжжі, на вулиці Південне шосе, 8.

Читайте також Кулеба розповів, чи вплинуть санкції проти китайських компаній на ринок інвестицій

До компанії приїхали акціонери

Вже вранці 31 січня біля будівлі підприємства зібралися його співробітники з плакатами "Закон на боці Мотора", "Не дозволимо рейдерського захоплення".

За словами працівників "Мотор Січі", про збори вони дізналися з мережі, водночас жодних офіційних повідомлень їм не надходило.

У нас є статут, в якому зазначено, що акціонери мають отримати папери про проведення зборів за місяць. Збори завжди проводились на території підприємства. Реєстр акціонерів закритий, і як ці люди, не знаючи акціонерів, можуть проводити збори,
– зазначила акціонерка Вікторія.

На місці для забезпечення порядку працювали більш ніж 50 поліцейських та 200 нацгварційців.

Пізніше прибули й парламентарі

Приблизно о 9:30 до підприємства приїхала група нардепів.

До нас звернувся трудовий колектив "Мотор Січі". Є рішення РНБО, указом президента наклали санкції. Ми приїхали здійснити парламентський контроль у межах наших повноважень,
– заявив Арсеній Пушкаренко.

Нардеп додав, що є інформація, що 31 січня має відбуватись захід, на який накладено санкції. Крім того, до "Мотор Січі" приїхали Юлія Яцик, Максим Пашковський, Євген Шевченко, Артем Кунаєв, Геннадій Касай (фракція "Слуга народу").

А тоді й співробітники СБУ

Згодом до будівлі підприємства прибули спецпризначенці.

Слідчі дії, відчиняйте. Якщо ви не відчините, ми відкриємо у примусовому порядку,
– заявив правоохоронець.

Одні двері відчинили, інші – виломали.

За інформацією представників "Мотор Січі", збори акціонерів не відбулись.

Ситуація біля "Мотор Січі" у Запоріжжі: Фото Укрінформу

Дізнайтеся більше Україна ввела санкції проти китайських компаній: деталі

Що цьому передувало

  • Володимир Зеленський 28 січня ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
  • Україна запровадила обмеження на 3 роки до громадянина Китаю Ван Цзін та компаній Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co, Ltd (Пекін, КНР) та Beijing Xinwei Technology Group Co, Ltd (Пекін, КНР).
  • ЗМІ пов'язують їх з інвесторами компанії "Мотор Січ".
  • У січні Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти Skyrizon Aircraft Holdings Limited через зв'язки з китайською армією.
  • Антимонопольний комітет 6 серпня 2020 року повідомив, що проведе оцінку продажу "Мотор Січі" на відповідність конкурентному законодавству.
  • На початку вересня китайські інвестори подали до Міністерства юстиції претензійний документ – про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з України збитків у розмірі 3,5 мільярда доларів.
  • У листопаді китайські інвестори найняли 3 юридичні компанії для процесу проти України.